domnadobre.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

DIYInspiracjeOgród

Kuchnia letnia – jak zaaranżować?

Kuchnia letnia – jak zaaranżować?

Coraz więcej osób decyduje się na spędzanie wolnego czasu i urlopu w zaciszu własnego domu. Szczególnie osoby, które mają do dyspozycji ogród, sezon letni spędzają na własnej posesji. Duża część osób decyduje się na wykonanie letniej kuchni, która z pewnością ułatwi i uprzyjemni biesiadowanie. Jak zaaranżować letnią kuchnię?

Kuchnia letnia – idealne miejsce do spędzania wolnego czasu

Letnia kuchnia może być zbudowana z różnych materiałów. Wszystko zależne jest od tego, jakie ma mieć ona przeznaczenie. Jeszcze paręnaście lat temu takie pomieszczenie służyło do przechowywania większej ilości jedzenia lub przygotowywania posiłków, które nie pachną najlepiej. Było to także miejsce dla robotników lub rolników, którzy mogli w czasie pracy bez konieczności przebierania się wejść i spożyć obiad. Na wsiach w letniej kuchni przygotowywało się przetwory na zimę lub obrabiało mięso. Obecnie takie pomieszczenie pełni zupełnie inną funkcję. Jest to najczęściej atrakcyjne i nowocześnie zaaranżowane miejsce, które stało się niejako synonimem luksusu. W letniej kuchni można przygotować przyjęcie dla rodziny i znajomych. Można także w ciszy i otoczeniu przyrody spędzić miły poranek z filiżanką kawy lub szklanką świeżo wyciśniętego soku.

Kuchnia letnia z grillem

Wiele osób decyduje się na wykonanie projektu kuchni letniej z grillem i wędzarnią. Duża część osób spędza letnie wieczory podczas grillowania. Najczęściej w pomieszczeniu stoi murowany duży grill, na którym można przygotować mięso nawet dla kilkunastu osób na raz. Wędzarnia lub piec chlebowy również nie należą do rzadkości. Własne wędzone mięso czy sery, a także samodzielnie upieczony chleb smakują wybornie i na pewno wszyscy domownicy docenią takie specjały, które można przygotować w letniej kuchni, siedząc i łapiąc promienie słoneczne.

Kuchnia letnia projekt

W zależności od wielkości budynku czasami na budowę kuchni letniej należy uzyskać pozwolenie. Jeśli budynek będzie mniejszy niż 25 m2, to wystarczy samo zgłoszenie bez pozwolenia na budowę. Na pewno kuchnia letnia projekt musi być wykonany według obowiązujących przepisów. Nie wolno przede wszystkim przeszkadzać sąsiadom, a także należy zachować należytą odległość od granicy działki. Kuchnię można wykonać z różnych materiałów. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i zasobów finansowych. Najczęściej budynek powstaje z pustaków i wówczas kuchnia może być używana praktycznie przez cały rok. Takie budowle spotykane są szczególnie w ogrodach lub innych miejscach służących do rekreacji. Drewniana konstrukcja jest świetnym pomysłem do wykonania letniej kuchni. Nie tylko wygląda bardzo efektownie, ale także w każdym momencie można ją przemalować i zmienić wystrój ogrodu.

Dlaczego warto zdecydować się na letnią kuchnię?

Letnia kuchnia to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią naturę i uwielbiają spędzać czas w gronie rodzinnym i przyjaciół w ogrodzie. W takim pomieszczeniu można przygotowywać posiłki, które nie pachną najlepiej, a także grillować, wędzić czy piec chleb. Dodatkowo nowoczesna letnia kuchnia może stać się ozdobą każdego ogrodu.

Udostępnij