domnadobre.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Dom

Jakie powinny być szafki salonowe?

Jakie powinny być szafki salonowe?

Aranżacja mieszkania to duże wyzwanie. Stworzenie spójnego, jednocześnie estetycznego projektu wymaga przemyślanej strategii i świadomie podejmowanych kroków – w szczególności, jeśli chodzi o salon. To wyjątkowe pomieszczenie domu służy bowiem zarówno domownikom, jak i gościom. Powinien być więc wysoce funkcjonalny i przytulny – tutaj bowiem każde akcesorium ma znaczenie.

Jak więc rozmieścić tak pospolity mebel, jak szafki salonowe, gdzie wydawać by się mogło, że nie należą one do podstawowego wyposażenia tego pomieszczenia? Poznaj porady specjalistów od Arpio Meble i świadomie wpłyń na najbliższą przestrzeń tak, by w zupełności odpowiadała Twoim potrzebom.

Czym kierować się podczas wyboru szafek salonowych?

Inwestycja w każde wyposażenie wnętrza jest zależne głównie od jego metrażu. Dopiero po wstępnym rozmieszczeniu mebli i realnym oszacowaniu możliwości, oficjalnie decydujemy się na zakup. Przedtem warto zastanowić się również nad docelową rolą, jaką ma spełniać szafka salonowa –  czy będzie miejscem do przechowywania drobiazgów, czy raczej ma głównie być punktem dekoracyjnym.

Taka weryfikacja naświetla zarys przyszłej inwestycji i jest niezbędna do określenia Twoich potrzeb. Następnie możemy przejść do faktycznych zakupów. Tu z kolei może nas ograniczać jedynie pomysłowość, dostępność artykułu oraz kwestia preferowanego stylu.

Jak wybrać szafkę do salonu względem danego stylu wnętrzarskiego?

Aranżacje bowiem są zazwyczaj ukierunkowane względem danego nurtu architektonicznego. Nie tylko pozwala to zachować spójność w mieszkaniu, ale i ułatwia zakup interesowanego nas mebla tak, aby pasował do wnętrza – wystarczy wejść w daną kategorię na stronie Arpio.pl i kliknąć daną pozycję. Na co jednak się zdecydować pośród miliona ofert? Możemy bowiem wyróżnić:

Klasyczne szafki w salonie

W stylu klasycznym liczy się elegancja i styl. Szafki salonowe zakupowane do wnętrza czerpiącego ze stylu klasycznego powinny być przede wszystkim funkcjonalne i solidne. Choć królują tu proste formy, tak mile widziane są subtelne zdobienia, które wnoszą swoistą ponadczasowość. Ogół ma dawać luksusową atmosferę przestrzeni, która złagodzona jest wykorzystaniem w umeblowaniu naturalnych surowców np. drewna.

Nowoczesne szafki w salonie

Styl nowoczesny stanowi połączenie minimalizmu i funkcjonalności. Najistotniejszym jest pozostawienie otwartej przestrzeni – niezagracanie pomieszczenia i użytkować każdego mebla. Tutaj też często wykorzystuje się odważne projekty, mające charakter dominanty – pozostałe akcesoria mają być jej tłem, uzupełnieniem. W związku z tym, szafki kupowane do nowoczesnego salonu, najczęściej wsparte są na prostych chromowanych nóżkach, a sama bryła, ma dość prostą formę.

Pozostałe nurty architektoniczne poznasz na stronie Arpio.pl. W razie zapotrzebowania, zasięgniesz tam fachowej porady oraz zaczerpniesz inspiracji. W Arpio Meble najdziesz bowiem gotowe propozycje aranżacji oraz wskazówki dotyczące urządzania mieszkania. Oferta przygotowane z myślą o Twoich potrzebach to najwyższej jakości meble cenionych na całym świecie włoskich, polskich i niemieckich producentów. Wejdź i zainwestuj w luksusowe szafki do salonu.

Udostępnij