domnadobre.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Inspiracje

Jakie nawyki przyczynią się do lepszego wypoczynku?

Jakie nawyki przyczynią się do lepszego wypoczynku?

Nasz styl życia ma bardzo duże znaczenie. Okazuje się, że oddziałuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na nasz wypoczynek. To, w jaki sposób spędzamy dzień, decyduje o tym, czy się wyśpimy. Warto o tym pamiętać. Oznacza to bowiem, że poprzez nasze działanie możemy poprawić jakość snu. Sprawdź, jakie nawyki przyczynią się do lepszego wypoczynku!

Opracowanie wieczornej rutyny

Jeśli chcemy poprawić nasz wypoczynek poprzez nawyki, powinniśmy zacząć od opracowania wieczornej rutyny. Dzięki niej łatwiej będzie nam wytrwać przy nowych zwyczajach. Wieczorna rutyna to proces, dzięki któremu możemy się wyciszyć i przygotować do snu. Ważne, aby w tym czasie robić rzeczy, które nas relaksują i odprężają. Może być to na przykład moment self-care – wykonanie masażu twarzy czy też wzięcie gorącej kąpieli z dodatkiem ulubionych olejków eterycznych.

Regularna aktywność fizyczna

Czy jest coś, co możemy zrobić w ciągu dnia, aby lepiej zasnąć? Jak najbardziej! Świetnym przykładem jest aktywność fizyczna. Kiedy ćwiczymy, nasz organizm zaczyna lepiej pracować. Otrzymuje więcej tlenu i poprawia się jego wydolność. Produkowane są hormony szczęścia, które skutecznie poprawiają humor. Trenując w ciągu dnia, możemy spodziewać się, że w nocy będzie nam łatwiej zasnąć. Częściowo będzie to wynikać z odczuwanego przez nas zmęczenia. Poprzez aktywność fizyczną zmuszamy nasz organizm do wysiłku. Na skutek tego wieczorem jesteśmy po prostu zbyt zmęczeni, aby zajmować się dręczącymi nas sprawami. Z czystym umysłem możemy się położyć i zasnąć.

Nie używanie telefonu przed zaśnięciem

Coś, co zdecydowanie polepszy nasz wypoczynek, to odłożenie telefonu na przynajmniej godzinę przed zaśnięciem. Unikniemy wtedy szkodliwego efektu, który wywołuje niebieskie światło, emitowane przez urządzenia elektroniczne. Sprawia ono, że zaburzona zostaje produkcja melatoniny, czyli hormonu snu. Mimo że jest noc, nasz umysł nie czuje senności. Na skutek tego możemy doświadczać problemów z zaśnięciem. Będziemy przewracać się z boku na bok, nie umiejąc zmrużyć oczu. Zamiast telefonu, sięgnijmy po książkę. Dzięki temu nasze oczy będą mogły odpocząć. Czytanie pomoże nam też się wyciszyć i zapomnieć o nieistotnych kwestiach.

Dbanie o miejsce snu

Jeśli chcemy spać spokojnie i komfortowo, powinniśmy zadbać o miejsce, w którym śpimy. Łóżko to centrum sypialni, dlatego poświęćmy mu uwagę. Wyróbmy w sobie nawyk regularnego prania pościeli. Dzięki temu zawsze będziemy mogli cieszyć się świeżością i czystością. Unikniemy też rozwoju bakterii czy zanieczyszczeń. Warto ponadto pamiętać o tym, aby odkurzać materac i co jakiś czas go obracać. To pomoże zwiększyć jego żywotność. Nie będziemy musieli się też obawiać, że z jednej strony powstaną widoczne wgłębienia. Dobrze, aby materac, z którego korzystamy, zapewniał nam maksimum komfortu. Oznacza to, że powinien być dobrze dopasowany i jakościowy.

Możemy zapewnić sobie komfortowy i jakościowy wypoczynek znacznie łatwiej, niż nam się wydaje. Okazuje się, że klucz tkwi w naszych nawykach. Jeśli mamy wieczorną rutynę, nie używamy telefonu przed zaśnięciem, dbamy o miejsce snu, a do tego regularnie ćwiczymy, możemy liczyć na to, że jakość naszego snu znacząco się poprawi!

Artykuł sponsorowany

Udostępnij