domnadobre.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

DomWnętrza

Jak zaaranżować męski pokój?

Jak zaaranżować męski pokój?

Aranżacja mieszkania to nie jest prosta sprawa. W większości przypadków to panie zajmują się dekorowaniem i wybieraniem mebli czy ozdób. Jednak panowie także coraz chętniej angażują się w wygląd mieszkania i chcą mieć także pokój dla siebie. Jak powinien wyglądać męski pokój?

Kolory w męskim pokoju

Najczęściej pokój męski jest zaaranżowany w ascetycznym klimacie i ciemnej kolorystyce. Nie oznacza to wcale, że taki pokój musi być surowy. Dobrze jest połączyć ze sobą czarne, szare i granatowe barwy, które można zestawić z nieco bardziej energetycznymi kolorami. Doskonałym rozwiązaniem są różnego rodzaju faktury. Można zdecydować się na surowy beton lub ścianę z cegły. Znakomicie wpisuje się w męskie klimaty także rustykalne drewno. Pokój można urządzić w stylu nowoczesnym, loftowym lub skandynawskim. Najważniejszymi jednak elementami charakteryzującymi męski pokój są dodatki.

Jakie meble wybrać do męskiego pokoju?

Mężczyźni najczęściej są praktyczni i wybierają meble, które są funkcjonalne. W męskim pokoju nie może zabraknąć wygodnej kanapy. Musi być miejsce do spotkań z kumplami, a więc może przydać się także barek lub wyspa dzieląca kuchnię i salon. Na pewno nie może zabraknąć stolika i telewizora z dużym ekranem. Oprócz lodówki dobrym dodatkiem może być witryna chłodząca na napoje. Przyda się także barek, a także obszerna szafa i komoda na ubrania i gadżety. Jeśli mężczyzna jest kolekcjonerem, to na pewno niezbędny będzie regał z półkami, na których będzie można postawić trofea i pamiątki.

Dodatki do pokoju męskiego

Każdy jest inny i ma różne zainteresowania. Jedni mężczyźni wolą spędzać, czas słuchając muzyki, a inni siedzą godzinami w garażu, dłubiąc przy samochodzie. W zależności od zainteresowań warto na pewno dobrać dodatki do pokoju męskiego. Muzyk z pewnością ucieszy się z gitar powieszonych na ścianie, zegarka w kształcie płyty winylowej oraz muzycznych dodatków na biurku. Majsterkowicz powinien mieć pojemną szafę na narzędzia. Dobrze jest także wygospodarować przestrzeń, w której można urządzić niewielki warsztat. Przydadzą się półki, szuflady i wieszaki oraz obszerny blat roboczy. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się przedmioty z recyklingu. Nie tylko są ekologiczne, ale też świetnie wyglądają. Można samodzielnie stworzyć lampę z butelek po whisky lub mały stolik z felg samochodowych.

Pokój męski w stylu nowoczesnym czy klasycznym?

Obecnie wiele osób decyduje się na nowoczesne urządzenie mieszkania. Mężczyźni, jak już wcześniej zostało wspomniane, bardziej lubują się w surowym klimacie. Nie oznacza to wcale, że w takim pokoju brakuje ciepłych dodatków. Pokój męski można urządzić w stylu nowoczesnym lub klasycznym. Wszystko zależy od preferencji. Najważniejsze jest to, aby dobrze się czuć w takim pomieszczeniu. Przede wszystkim musi być wygodnie, ale także praktycznie. Dobrze jest także zestawić ze sobą meble i dodatki w jednym stylu, aby całość była spójna. Na pewno w męskim pokoju nie będzie dużo dodatków, aczkolwiek może pojawić się sporo gadżetów.

Udostępnij