domnadobre.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Dom

Jak kupić modne zasłony do salonu?

Jak kupić modne zasłony do salonu?

Nie wiesz, jakie zasłony są obecnie w modzie? Zastanawiasz się nad tym, co warto zakupić do salonu? Zobacz pomysły na ciekaw aranżacje z wykorzystaniem modnych zasłon okiennych!

Jak dobrać zasłony do salonu?

Jeśli zamierzamy zakupić zasłony do salonu, nie powinniśmy robić tego pochopnie. Może to skutkować wyborem nieodpowiednich osłon, które będą za krótkie albo za długie, albo też nie będą one pasowały do aranżacji wnętrza.

Dobierając odpowiednie zasłony, trzeba będzie zatem uwzględnić poniższe kwestie:

  • styl urządzenia wnętrza
  • kolorystyka dominująca we wnętrzu
  • wysokość i szerokość zasłon
  • przepuszczalność światła przez zasłony
  • rodzaj karnisza, na którym chcemy powiesić zasłony

Uwzględniając te kwestie, można dobrać odpowiednie zasłony – doradza sklep z zasłonami voppi.eu, który oferuje je w wielu modnych wariantach.

Rodzaje zasłon – półprzezroczyste czy blokujące światło?

Zasłony pod względem swojej grubości można podzielić na parę kategorii. Mogą one przepuszczać światło, ale również mogą blokować je całkowicie, a nawet mogą mieć właściwości termiczne.

Gdy nie chcemy korzystać z zasłon do blokowania okna, w takim przypadku możemy zdecydować się na każdy ich typ. Te półprzezroczyste sprawią, że wnętrze nabierze eleganckiego, eterycznego wymiaru. Mogą one również sprawić, że będzie ono wydawało się na optycznie większe niż w rzeczywistości.

Zasłony grubsze, blokujące są z kolei polecane wtedy, gdy chcemy zasłaniać okno, na przykład wieczorami, w ciągu słonecznych dni. Warto wtedy poszukiwać modeli grubych albo podwójnych, które dają najlepsze efekty.

Modne zasłony do salonu – jakie wybrać?

Do najmodniejszych zasłon dostępnych obecnie w sprzedaży zaliczane są przede wszystkim modele jak:

  • zasłony welurowe i aksamitne – są grubsze i mają efektowną fakturę, dlatego świetnie prezentują się w wielu wnętrzach
  • zasłony lniane – wyróżniają się naturalną fakturą lnu, pasują do aranżacji rustykalnych, ale też nowoczesnych
  • zasłony z dekoracjami – mogą być one wykończone ozdobnymi taśmami, pasami z połyskującymi dżetami, wycięciami 3D, które nadają im niebanalny wygląd 
  • zasłony w kwiaty – nadal bardzo popularne są zasłony kwieciste, głównie w ciemniejszych kolorach
  • zasłony półprzezroczyste – wykonane z bawełny lub innej tkaniny, lekkie i przepuszczające światło

Zasłony a karnisz – jak je dobrać?

Gdy zamierza się zakupić zasłony, trzeba będzie również uwzględnić to, na jakim karniszu mają być one powieszone.

W przypadku karnisza drążkowego można zastosować wszystkie rodzaje zasłon. Takie karnisze pozwalają na powieszenie na nich zasłon na żabkach, tunelu, kółkach metalowych, szelkach, specjalnych haczykach. W przypadku karniszy szynowych zastosowanie mają z kolei żabki oraz haczyki.

Należy też uwzględnić, na jakiej wysokości znajduje się powieszony karnisz lub dobrać ją odpowiednio, gdy dopiero ma się go zamontować – doradza sklep z zasłonami voppi.eu. Dzięki temu można od razu zdecydować się na gotowe zasłony i nie będą one wtedy wymagały skracania do mniej standardowego wymiaru.

Udostępnij