domnadobre.pl

Blog tematyczny o domu i ogrodzie

Dom

Designerskie lampy wiszące – jak wybrać najlepsze?

Designerskie lampy wiszące – jak wybrać najlepsze?

Lubisz podążać za najnowszymi trendami? Cenisz oryginalność? Szukasz nieszablonowych rozwiązań, innych niż wszystkie? Chcesz wyrażać siebie za pomocą przedmiotów? W takim razie designerskie lampy wiszące to coś w sam raz dla Ciebie. Sprawdź, co dokładnie kryje się pod przywołanym określeniem i wybierz swój idealny model.

Designerskie lampy wiszące – co to takiego?

Pojęcie „designerskie lampy” oznacza nowoczesne, oświetlenie, które przeciwstawia się odgórnie przyjętym schematom. Wyróżnia je przede wszystkim nieszablonowa forma lub materiał, z jakiego zostały wykonane. Nie przypominają standardowych rozwiązań oświetleniowych. Często budzą zabawne skojarzenia i przywodzą na myśl różne przedmioty codziennego użytku, na przykład kapelusze, czajniki czy balony. Inspiracji do ich stworzenia nierzadko dostarcza również natura. Bo kto powiedział, że nie można wyprodukować oświetlenia w kształcie szyszki, pająka albo słońca? W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest w zasadzie wyobraźnia projektanta. 

Zauważ, że designerskie lampy wiszące, dostępne między innymi w asortymencie sklepu Światło i Styl, nie muszą wcale nawiązywać do żadnych znanych form. Paradoksalnie im bardziej abstrakcyjny przyjmują kształt, tym lepiej. Dzięki temu każdy może zobaczyć w nich coś innego – falę, obłok, ptaka itp. Takie nietuzinkowe oświetlenie szybko się nie znudzi i wprowadzi do wnętrza odrobinę sztuki, niczym obraz zawieszony na ścianie.

Czym kierować się przy wyborze designerskich lamp wiszących?

Chcesz mieć u siebie oryginalne lampy wiszące inne niż wszystkie? Oferuje je niejeden sklep z oświetleniem – szeroki wybór nie ułatwia jednak podjęcia decyzji. Co może Ci pomóc w dokonaniu zakupu? Zastanów się, gdzie dokładnie chcesz umieścić swój nabytek. W kuchni świetnie sprawdzą się wyroby w kształcie wspomnianych wcześniej czajniczków. Warto też wykorzystać modele z kloszami przypominającymi duże kuliste wazony. Idealnym uzupełnieniem chłopięcego królestwa będzie natomiast egzemplarz inspirowany sportową tematyką – piłką nożną albo inną grą zespołową. W pokoju małej fanki zwierząt nie powinno zaś zabraknąć lampy z animalistycznym motywem, na przykład wizerunkiem lwa, żyrafy i żółwia. Takie egzotyczne „trio” z pewnością pobudzi wyobraźnię Twojego malucha. 

Bardzo duże znaczenie ma również styl dominujący w danym wnętrzu. Aranżacja musi stanowić przemyślaną kompozycję starannie wyselekcjonowanych komponentów, które mają ze sobą coś wspólnego. Jeśli zapomnisz o tej zasadzie albo ją zbagatelizujesz, w pomieszczeniu zapanuje chaos. Zanim kupisz lampę, rozejrzyj się po swojej domowej przestrzeni i zobacz, jakie elementy w niej przeważają. Metal i czerń wskazują na styl industrialny, biel oraz naturalne materiały to z kolei wyróżniki designu skandynawskiego. Kochasz blask i złoto? Witaj w klubie zwolenników stylu glamour, A może w Twoich czterech kątach „rządzą” przedmioty i meble z minionych czasów? W takim razie należysz do grona miłośników estetyki retro lub vintage.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij